Οργανόγραμμα της Ε.Ο.Ν.

Γενικός Αρχηγός. Τιμητική θέση στην οποία είχε ορισθεί παρ’ όλες τις αρχικές αντιδράσεις ο διάδοχος Παύλος και η σύζυγός του Φρειδερίκη. Γενικός Επιθεωρητής. Ήταν ο […]

Read more »

Οι Υπουργοί της δικτατορίας Μεταξά

ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΕΤΑΞΑ (13.4.1936 – 29.1.1941) ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ: Κωνσταντίνος ΖΑΒΙΤΣΙΑΝΟΣ 5.8.1936-22.1.1937 ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ: Γεώργιος ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ (14.3-18.5.1936) Θεόδωρος ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ (18.5-26.12.1936) Ευριπίδης ΜΑΓΙΑΚΟΣ (26.12.1936-13.2.1937) Κωνσταντίνος ΜΑΝΙΑΔΑΚΗΣ (13.2.1937-15.5.1937) Ιωάννης ΔΟΥΡΕΝΤΗΣ […]

Read more »